Види полімерного покриття

Для надання металевим покрівлям декоративних властивостей і додаткового захисту від корозії застосовують спеціальні полімерні покриття. У Західній Європі вони застосовуються майже півстоліття. Сталеві покрівлі з полімерним покриттям зарекомендували себе як високоякісний і довговічний матеріал.

Сталевий оцинкований лист із полімерним покриттям має багатошарову структуру: сталевий лист, шар цинку, пасиваційний шар, шар ґрунтувальної фарби, і з нижнього боку листа — захисна фарба, а з лицьового боку — шар кольорового полімеру.

Споживачеві необхідно знати, що різні полімерні покриття характеризуються різною стійкістю до ультрафіолетового випромінювання, температури, агресивного середовища, механічних ушкоджень та інших факторів (див. табл.).

Технічні характеристики полімерних покриттів

Поліестер

Матовий поліестер

Пурал

PVDF

Товщина покриття, мкм

25

35

50

Поверхня

гладенька

матова

гладенька

гладенька

Максимальна температура експлуатації, 0о С    

+120

+120

+120

+120

Мінімальна температура обробки, 0о С

-10

-10

-15

-10

Збереження зовнішнього вигляду

посередньо

добре

добре

дуже добре

Мінімальний радіус вигину, t 

3xt

3xt

1xt

1xt

Корозійна стійкість:
- соляний тест, год

500

500

1000

1000

- водяний тест, год (не менше)

1000

1000

1000

1000

Стійкість до ультрафіолетового випромінювання

добре

добре

добре

дуже добре

Стійкість до механічних ушкоджень

посередньо

посередньо

добре

добре

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Поліестер є одним з найпоширеніших полімерів на ринку полімерних покриттів для сталевого оцинкованого листа. Поліестер стійкий до механічних і атмосферних впливів. Поліестер має високу пластичність та стійкість до ультрафіолетового випромінювання. Теплостійкість поліестеру приблизно +120оС. Покриття з поліестеру може бути глянцевим і матовим (модифікованим тефлоном). Використання поліестеру для покриття оцинкованого сталевого листа є економічно виправданим.

Пурал — це новий тип полімерного покриття на поліуретановій основі, що модифікована поліамідом. Цей матеріал має гарну хімічну стійкість, витримує сонячне випромінювання, високі температури й добові температурні перепади (від -15 до +120оС). Товщина покриття становить 50 мкм. Це покриття підходить для профільованих листів, тому що легко обробляється, як при профілюванні, так і при монтажі. Його пластичність гарантується навіть при низьких температурах. Пурал має шовковисто-матову структурну поверхню.

PVDF — це найекологічніше та найстійкіше полімерне покриття до будь-яких немеханічних впливів навколишнього середовища (має підвищену стійкість до корозійного впливу води, снігу, кислот та лугів), що гарантує довговічність покрівлі та стінового облицювання. Найбільш стійкий до УФ-випромінювання, практично не вицвітає, має гарний блиск. Метал з покриттям PVDF найбільше підходить для виробництва стінових панелей та профнастилу.