Полезная информация

Види покрівельних матеріалів
Покрівля — це не тільки захист будинку від опадів і вітру, але і важлива частина його архітектури, яка може задати стиль будовою, прикрасити його і збагатити. Сьогодні на будівельному ринку представлена безліч покрівельних матеріалів різноманітних за технічними характеристиками і зовнішнім виглядом. Покрівельний сланець, бітумні листи, полікарбонат, профнастил, фальцева покрівля, шифер, різноманітні види черепиці: гнучка, керамічна, композитна, металочерепиця … Як серед цього різноманіття вибрати матеріал, який би на 100% підходив вашому будовою, захищав і прикрашав його? Відповіді на ці питання — у нашому огляді покрівельних матеріалів.

 Композитна металочерепиця — це багатошаровий покрівельний матеріал,основа якого складається з сталевого листа, покритого алюмоцинковим сплавом, що захищає сталь від корозії. Зовнішня сторона композитної покрівлі укрита гранулами натурального каменю, за рахунок чого створюється презентабельний вигляд і особливий шик покриття. Завдяки якісній структурі, даху з композитної металочерепиці не страшні ні рясні дощі, ні сніг, ні град, ні вітер — вона витримає будь опади, зберігши свій зовнішній вигляд і надійність. Але, перевагою такого виду покрівлі є не тільки практичність, але і зовнішні характеристики. Якщо перед будівельником стоїть завдання зробити покрівлю не тільки надійною, але і красивою — можна сміливо вибирати композитну металочерепицю. Вона відрізняється безліччю цікавих колірних рішень і форм, що дозволяє відмінно вписати її в дизайн будинку будь-якого рівня класу і складності. Дуже часто композитну металочерепицю використовують для реставрації та покриття архітектурних пам’яток, імітації старовинної глиняній покрівлі, а також, щоб внести родзинку в дизайн екстер’єру. Даний вид покрівлі можна монтувати на дахах з великими кутами нахилу і з достатком зовнішнього декору. Термін експлуатації композитної металочерепиці складає 40-50 років.

Плюси: естетичність, практичність, довговічність, екологічність, звукоізоляція, простота монтажу, легка вага, можливість використання матеріалу на нестандартних конструкціях, висока стійкість до ультрафіолетових променів (вигоряння), атмосферних опадів та зміні температур, пожежостійкість.
Мінуси: Висока вартість, теплопровідність, паронепроникність (щоб уникнути цього, необхідно встановити в будинку гарну систему вентиляції).

Металочерепиця — це легка, практична, зручна в монтажі і надійна в експлуатації крoвля, кoтoрaя ізгoтaвлівaется з oцінкoвaннoй стaлі з двустoрoннім пoлімерним зaщітним пoкритіем. Основою металочерепиці є гарячекатаний оцинкований лист (0,4 — 0,5 мм завтовшки), який проходить процес пасивації, грунтовки і покриття кольоровим полімерним шаром, що надає покрівлі колір і захищає її від корозії. Аркуші формуються під профіль натуральної черепиці і дозволяють надати даху вишуканий вигляд старовинного черепичного покриття за відносно помірний бюджет.
Металочерепична дах стійко витримує як великі морози, так і виснажливу спеку і чудово адаптується до різких змін температури. Поверхня даної покрівлі запобігає скупченню будь-якого виду опадів.

Плюси: простота монтажу, тривалий термін служби, легкість, екологічність, стійкість до зміни температур, пожежостійкість, конкурентоспроможна ціна, багата кольорова гама матеріалу і різноманітність профілів, можливість швидкого сходження опадів (завдяки гладкості покрівлі), невелику вагу.
Мінуси: висока звукопровідність (щоб усунути, необхідно поставити звукоізоляцію), високий витрата будівельного матеріалу при монтажі даху складної конструкції, можливість поступового вигорання матеріалу, схильність подряпин, висока теплопровідність, необхідність влаштування громовідводу.

Керамічна черепиця — натуральне покрівельне покриття, яке виготовляється шляхом формування глиняної маси, подальшої її сушіння і випалу в печах при температурі близько 1000 градусів. Керамічна черепиця відома з давніх часів, але й понині вона не втратила своєї популярності, наприклад, в центральній і західній Європі більше 80% будов покрито керамічною черепицею. Даний вид покрівлі цінується за натуральність, красу і практичність. Глиняна черепиця здатна з гідністю витримати зміну сезонів: спеку, холод, вітру, рясні опади. Під дахом з цього покрівельного матеріалу взимку буде тепло, а в літні місяці — прохолодно. Завдяки натуральності даної черепиці та способу її укладання, при якій оставляются зазори між покрівлею і будівельної частиною конструкції, дах може «дихати», що сприяє комфортного життя в будинку.
Довговічність керамічної черепиці перевірена століттями — це покриття може прослужити більше ста років, залишаючись таким же солідним, багатим і аристократичним. Натуральна керамічна покрівля здатна додати будинку особливу елегантність і внести родзинку в його архітектуру. Керамічна черепиця використовується для облицювання дахів з нахилом від 20 до 60 градусів. Якщо дах має нахил менше 16 градусів, краще робити облицювання з суцільного настилу.

Плюси: відмінні декоративні якості, найвищий термін служби, вогнестійкість, висока тепло-і звукоізоляція, натуральність, екологічність, надійність, міцність, стійкість до корозії, низьке водопоглинання, стійкість до перепадів температур, мінімальні відходи; із часом черепиця не втрачає своєї краси.
Мінуси: велика маса (40-60 кг на квадратний метр), дорожнеча, трудомісткість і складність монтажу, обмежена колірна гама, крихкість.

Цементно-піщана черепиця. У деякому роді її можна вважати аналогом керамічної черепиці. Ці два
матеріалу на даху виглядають практично ідентично, і можуть бути помітні лише фахівцем. По своїй міцності і практичності цементно-піщана черепиця анітрохи не поступається керамічній увазі покриття, і лише трохи відрізняється від нього своїми декоративними властивостями. Якщо ви шанувальник натуральних і потужних покриттів, можете сміливо вибирати цементно-піщану черепицю — вона екологічна, зносостійка і довговічна. Термін служби даної покрівлі складає більше ста років. Виготовляється цементно-піщана черепиця з піску, цементу і води. Одержаний розчин сушиться і в процесі чого твердне. На кінцевому етапі виробництва в цементно-піщану черепицю додається барвник, за рахунок чого крівля набуває певний колір. Завдяки такому підбору складових і технології виробництва, даний матеріал виходить неймовірно міцним, і по своїй фортеці переважає навіть над бетоном. Сьогодні найбільш популярними видами такої черепиці є: хвиляста, плоска і желобообразная.Дах з цементно-піщаної черепиці здатна витримати навіть ураганні вітри, уберегти будинок від рясних опадів і вологи. Область її застосування досить широка. Вона може використовуватися на висотних, одноповерхових, кам’яних, дерев’яних будинках та інших видах будівель.

Плюси: Широка кольорова гамма (на відміну від керамічної черепиці), висока міцність, стійкість до температурних перепадів (витримує від — 60 до + 120 градусів Цельсія), низька теплопровідність, добре гасить шум дощу і вітру, стійкість до впливу ультрафіолету, кислот, лугів і т.д., пожаробезопасноть, довговічність.
Мінуси: Порівняно велика маса (20-30 кг на квадратний метр), трудомісткість монтажу, крихкість.

Фальцева покрівля — це покрівельне покриття, яке виготовляється з міді, алюмінію, оцинкованої або листової
сталі, або ж з кольорових металів. Фальцевой ця покрівля названа через те, що листи покриття (картини) з’єднуються між собою за допомогою певного виду шва — фальца. Даний вид облицювання найчастіше влаштовується по обрешітці з кроком в 25 см або по суцільній підставі. Фахівці по покрівельних роботах рекомендують робити ухил фальцевого покриття не менше 140 градусів. Якщо ж нахил планується бути меншим, необхідно використовувати суцільне підставу і подвійний фальц, ущільнений герметиком. Закочувати фальцеву покрівлю можна за допомогою спеціальних інструментів вручну. Але, щоб покриття було більш якісним, а робота більш продуктивною, фахівці рекомендують користуватися сучасним електромеханічним закочують пристроєм. Монтаж даної покрівлі повинен здійснюватися професіоналами, які будуть стежити за нормальним режимом температурної вологості та іншими вимогами. Помилки в монтажі можуть призвести до передчасної корозії і деформації.

Плюси: щільність покриття, стійкість до корозії, невисока навантаження на несучу конструкцію (вага від 3,5 до 7 кг на 1 квадратний метр), стійкість до займання, гладка поверхня, що забезпечує швидке стікання опадів та осушення.
Мінуси: Трудомісткість в монтажі (займатися облицюванням повинні висококваліфіковані монтажники), невисокі естетичні якості, низька шумоізоляція; має тенденцію статичну електрику (її необхідно обладнати заземленням).

Сланцева покрівля виготовляється з натурального природного матеріалу сланцю, який з давніх часів використовували для проведення покрівельних робіт. Цей вид покрівлі можна назвати по-справжньому елітним і аристократичною. За допомогою нього створювалися даху таких архітектурних шедеврів як Англійська Тауер, Лувр, Букінгемський палац і інші знамениті споруди. Використовуючи сланець, можна втілити найсміливіші задумки дизайнера, які зроблять екстер’єр будинку неперевершеним. Поряд з відмінними зовнішніми характеристиками, сланцева покрівля тримає одне з перших місць і по міцності, зносостійкості, довговічності. Дах, покритий сланцем, зберігши свій вигляд, може простояти близько 200 років (!).
Як же виготовляється цей чудо-матеріал? Сланцева покрівля проводиться методом відколу шматків гірської породи, з подальшою обробкою кожного відколу. Природна шаруватість матеріалу забезпечує таку високу довговічність і міцність. Ні бурі, ні рясні опади, ні спека, ні холод не стануть перешкодою сланцевої покрівлі.

Плюси: Елітність, довговічність, безшумність, висока стійкість до температурних перепадів, пожежостійкість, екологічність, натуральність.
Мінуси: Обмежена колірна гамма, велика вага, складність монтажу, крихкість (при укладанні бій матеріалу становить 15-20%), дорожнеча.

Бітумна черепиця (гнучка, м’яка) являє собою багатошаровий покрівельний матеріал, до складу якого входить СБС-модифікований бітум, кольорова мінеральна крихта і скловолокно.
Сьогодні гнучка черепиця є одним з найбільш затребуваних і поширених покрівельних матеріалів, завдяки своїй практичності, економічності, зносостійкості і легкості. Вона може служити відмінним покриттям для будь-якого виду дахів, в тому числі скатних, зі складними поверхнями, хребтами, мансардними вікнами і т.д. Завдяки своїй еластичності бітумна черепиця здатна покрити поверхню щільним, непроникним шаром, перекривши доступ волозі і опадам. Це покриття відмінно переносить як морози, так і спеку, стійке до корозії, усадкам і руху покрівельної конструкції. Зробивши покрівлю з м’якої черепиці, можна не турбуватися про настирливому шумі дощу, граду та сильних поривів вітру — завдяки своїй м’якості вона здатна поглинати зовнішній шум. Ще однією перевагою гнучкої черепиці є її економічність. Навіть на самих складних видах покрівлі її відхідну складає всього близько 5%.

Бітумна черепиця також цікава і з архітектурної точки зору — вона здатна додати будинку красивий,
багатий і стильний вигляд. Сьогодні м’яка покрівля представлена широким асортиментом, який може задовольнити потреби навіть самого вимогливого і вимогливого дизайнера. Сучасна бітумна черепиця має безліч колірних відтінків і форм (шестигранника, хвилі, бджолиних сот, прямокутників). Відмінною рисою багатьох фігурних плиток черепиці є ефект «переливання» і «многоцветности», що дає можливість створювати на покрівлі дуже вишукані і красиві ефекти.
Навіть через довгі роки, бітумна черепиця збереже презентабельний вигляд, так як гранули бітумних гонтів ретельно прокрашиваются зсередини. Термін експлуатації м’якої покрівлі — 25-30 років, але вона може прослужити набагато довше при регулярному і нескладному догляді. Потрібно кілька разів на рік оглядати дах і при необхідності знімати з неї сміття і впала листя.

Плюси: Простота монтажу, можливість застосування на багатьох видах скатних дахів і дахів складної конфігурації, широка кольорова гама, безшумність, висока теплоізоляція, невелика вага, низький відсоток відходів, простота ремонту, невисока вартість.
Мінуси: схильність до появи плісняви та грибка, необхідність використання вологостійкої плити, що може збільшити вартість покриття.
Вибір за Вами!